close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WYDARZENIA POLONIJNE

 • 29 maja 2018

  Szkoła Języka i Kultury Polskiej ANDERS w Marche zakończyła trzeci rok działalności. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami dwóch placówek, Maceraty i Ankony, postanowili wspólnie spędzić sobotnie popołudnie 26 maja, w dniu polskiego święta matki. Spotkanie odbyło się na zaznajomionym ranczo, na świeżym powietrzu.

  Anna Czerwińska i Anna Traczewska przywitały gospodarzy, jak i licznie przybyłych gości. Ponad 100 osób odśpiewało hymn polski i włoski. Dzieci recytowały wiersze z okazji Dnia Matki, ale i klasykę autorstwa J. Brzechwy i J. Tuwima. Nagrodzono brawami wszystkich uczniów, którzy odebrali dyplomy ukończenia roku szkolnego 2017/2018. Każde dziecko otrzymało czapeczkę z logiem szkoły z rąk Maji Mielcarskiej, Marty Mikulskiej i Katarzyny Stroińskiej.

   

  Najpiękniejszą częścią programu były bohaterki dnia, polskie matki. To dzięki nim istnieje szkoła: to one też dbają o wychowanie młodzieży w obu kulturach, w szacunku do dwóch ojczyzn. Te wspaniałe kobiety dostały od swoich pociech polskie laurki, ale i medale, na których było napisane "Mamo, jesteś dla mnie numer jeden".

   

  Po tradycyjnych wspólnych zdjęciach, jedna z uczennic Szkoły Anders osłodziła popołudnie własnoręcznie wykonanym tortem z nazwą placówki, udekorowanym makami z cukru. Polsko-włoskie popołudnie zamknęło zajęcia szkoły na okres letni. Do zobaczenia we wrześniu.

  1
  1 Główne
  2
  3
  4
  5
  6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: