close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 czerwca 2019

  Obchody 100-lecia powstania Polskiej Policji Państwowej odbyły się 18 czerwca w siedzibie Ambasady RP w Rzymie. Przybyli na uroczystość liczni goście mieli okazję obejrzeć wystawę zdjęć i film promujący polską Policję oraz wsparli Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

   

  Uroczystość zorganizowana w Ambasadzie RP w Rzymie była tym bardziej ważna,  iż wraz ze 100-leciem powstania Policji Państwowej świętowano także jubileusz 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Włochami. Była to ponadto pierwsza tego typu uroczystość w Rzymie. Stanowisko Oficera Łącznikowego Policji zostało utworzone w Ambasadzie RP w Rzymie zaledwie w sierpniu ubiegłego roku. Przyjęcie z okazji 100-lecia Policji było więc dobrą okazją do podziękowania włoskim partnerom za dotychczasową współpracę oraz do budowania wzrostu zaufania i chęci dalszej współpracy.

   

  Na zaproszenie kierownika placówki chargé d'affaires a.i. Szymona Wojtasika i oficera łącznikowego Policji kom. Magdaleny Sochackiej na święto przybyli przedstawiciele włoskich służb porządku i bezpieczeństwa publicznego, dyplomaci i oficerowie łącznikowi policji innych państw akredytowani we Włoszech a także polscy wojskowi pełniący obecnie służbę we Włoszech.

   

  Uroczystość uświetniła obecność Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego Anny Marii Anders oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego. Wśród przybyłych gości nie zabrakło także Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich Janusza Kotańskiego oraz Ambasadora tytularnego Stałego Przedstawiciela RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, oraz przy Światowym Programie Żywnościowym Artura Polloka.

  W spotkaniu w siedzibie Ambasady RP w Rzymie wzięli udział liczni przedstawiciele włoskiego MSW, Dyrekcji Śledczej do zwalczania Mafii, Centralnej Służby Śledczej do walki z Przestępczością Zorganizowaną Guardia di Finanza, Biura do spraw Śledztw i Operacji Specjalnych Polizia di Stato, Biura Operacji Specjalnych i Biura do spraw Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Carabinieri oraz Polizia Locale, a także przybyli z Trydentu policjanci pełniący wraz z polskimi funkcjonariuszami patrole na stokach w Madonna di Campiglio i Moena.

  23
  21
  15
  IMG_0890
  IMG_0892
  1
  IMG_0891
  policja goscie
  20190618_144142
  25
  IMG_0897
  IMG_0900
  IMG-20190619-WA0003

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: