close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 18 marca 2019

  Nowoczesne technologie cyfrowe, także w kontekście innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, były tematem seminarium współorganizowanego przez Ambasadę RP w dniu 14 marca.

  Seminarium zorganizowane z inicjatywy Ambasady Republiki Słowackiej obecnie sprawującej prezydencję w Grupie V4 odbyło się w siedzibie placówki. Gościem honorowym wydarzenia  był wicepremier Republiki Słowackiej p. R. RAŠI.

   

  Fot. Ambasada Słowacji

   

  Przedstawiciele Ambasad krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowali potencjał gospodarczy swoich krajów ze szczególnym uwzględnieniem możliwości inwestycyjnych i potencjalnych obszarów współpracy miedzy firmami z Włoch i V4 , w tym w sektorze nowoczesnych technologii. Omówili krajowe Programy Operacyjne obejmujące obszar digitalizacji i e-administracji.

   

  Fot. Ambasada Słowacji

   

  Radca Minister Agnieszka Hoppen-Klikowicz reprezentując Ambasadę RP przedstawiła rządowy projekt „od papierowej do cyfrowej Polski” wpisujący się w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju będący zestawem narzędzi dynamizujących rozwój Polski.

  Na zaproszenie Ambasady głos w dyskusji zabrał reprezentant koncernu Leonardo p. Luigi Lupoli, koordynator kampanii strategicznych na rynku międzynarodowym.  Przedstawił plany Leonardo w Polsce skupione wokół PZL- Świdnik.

   

  Fot. Ambasada Słowacji

   

  Seminarium zgromadziło licznych gości, przedstawicieli Ambasad i  środowisk biznesowych oraz włoskich  instytucji rządowych.

   

  Fot. Ambasada Słowacji

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: