close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 marca 2019

  W piątek 1 marca 2019 r. w Ambasadzie RP w Rzymie odbyła się pierwsza w historii Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii studniówka dla uczniów trzecich klas liceum. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, który wzbudził wiele emocji, szczególnie wśród rodziców.

  Przyszłych  Maturzystów przywitał chargé d'affaires a.i. Szymon Wojtasik oraz kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, Agata Ibek- Wojtasik. Wystąpienia obu pań kierownik SPK – Danuty Stryjak i Marty Czajczyńskiej, rodziców i uczniów wypełniły gratulacje, podziękowania i życzenia.

   

  Pani Konsul wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe długopisy z nadrukiem „Ambasada RP w Rzymie, Matura 2019”. Rodzice również przygotowali niespodziankę dla swoich dzieci i wspólnie odśpiewali piosenkę Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”, której słowa młodzież może odczytać jako przesłanie na dorosłe życie.

   

  Eleganckie stroje nadały całej uroczystości szczególnego uroku i dostojeństwa. Młodzież na swoim pierwszym „dorosłym” balu prezentowała się pięknie. Polonez przygotowany pod kierunkie Aleksandry Pulcer, stażystki w SPK w Rzymie, wzbudził wielki entuzjazm publiczności. Część oficjalną zakończył ogromny tort ufundowany przez Rodziców.

   

  Taniec Poloneza w wykonaniu maturzystów można zobaczyć tutaj.

  1
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  2
  20
  22
  23
  24
  25
  3
  5
  7
  8
  9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: