close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 29 października 2018

  „Tworząc filmy o wielkich ludziach, sam stał się jednym z nich”: pod takim hasłem odbyło się spotkanie ze znanym reżyserem Krzysztofem Zanussim, który na rzymskim międzynarodowym festiwalu filmowym „Roma Film Fest” zaprezentował swoje najnowszy film pt. „Eter”.

   

  Wieczór otworzył ambasador RP Konrad Głębocki, który w powitalnym przemówieniu podkreślił jak wielki wkład w rodzimą kulturę ma Krzysztof Zanussi. Szef polskiej placówki dyplomatycznej zaznaczył, iż dzieła reżysera „nie dają się zaliczyć do jakiegoś nurtu polskiej czy światowej twórczości filmowej, ponieważ autor nie ulega żadnym modom”. „Zanussi tworząc filmy o wielkich ludziach, sam stał się jednym z nich” – stwierdził ambasador.

   

  Alvaro Moretti (z lewej) i Krzysztof Zanussi

   

  Spotkanie i rozmowę z polskim reżyserem prowadził Alvaro Moretti, wice szef dziennika „Il Messaggero”. Zanussi opowiedział o swoim filmie oraz o procesie jego powstawania.

  Został ponadto zaprezentowany publiczności zwiastun filmu oraz pokazane zdjęcia z planu.

   

  Od lewej: Paolo Spina ,Giuseppe Lepore (producenci), A nna Ostalska (Studio TOR), Ostap Vakulyuk i karolina Porcari)

   

  W wydarzeniu uczestniczyli m.in. aktorzy, w tym Ostap Vakuliuk, odtwórca jednej z głównych ról, i Karolina Porcari,  polscy i włoscy producenci filmu, przedstawiciele włoskiego świata kultury, politycy oraz dziennikarze.

  W kolejnej części wieczoru goście mieli okazję do swobodnych rozmów z artystą oraz do spróbowania specjałów kuchni polskiej.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: