close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 lutego 2019

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie wraz z władzami Regionu Lacjum zorganizowała spotkanie poświęcone zmianom prawnym wprowadzonym Dekretem Bezpieczeństwa z 4 grudnia 2018 roku, odnoszącym się do obowiązku przerejestrowywania pojazdów, poruszających się po włoskich drogach na zagranicznych tablicach rejestracyjnych

   

  Konferencja odbyła się 31 stycznia 2019 roku w budynku władz Regionu Lacjum, które dzięki uprzejmości radnego Antonello Aurigemmy udostępniły swe pomieszczenia na potrzeby spotkania. Poszczególne zagadnienia związane z wprowadzonymi zmianami zostały zaprezentowane przez przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Motoryzacji – dyrektora Pietro Marianellę oraz Miriam Nardelli, przedstawicieli Policji Drogowej w Rzymie nadinspektorów Emanuele Marcotullio, Luciano Consalvi i Alfredo Rossi, oraz przedstawiciela Policji Miejskiej Rzymu, wicekomendanta Massimo Ancillottiego.

   

  Spotkanie zgromadziło licznych przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego oraz około stuosobową publiczność, składającą się zarówno z przedstawicieli Polonii, jak i innych grup narodowościowych, zainteresowanych nowymi przepisami. Po prezentacjach prelegentów, odnoszących się do nowych przepisów i ich interpretacji, publiczność miała szansę zadawania pytań, w większości odnoszących się do konkretnych, często specyficznych sytuacji.

   

  Zainteresowanie spotkaniem oraz atmosfera dyskusji dowodzą, że tematyka konferencji była bardzo istotna i aktualna.

   

  Fot. Ambasada RP w Rzymie

  Lazio3
  Lazio4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: